БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Вечерва нашиот битолчанец Сунај Мифтар учествуваше на меѓународниот натпреварувачки турнир во кикбокс во Валона, Р. Албанија под организација на WКU федерацијата по К1 правила до 67 кг. и извојува победа врз домашниот натпреварувач Ернест Буши од Леже, Албанија.

Честитки Сунај и ти посакуваме уште многу победи!

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here