Ракометарите на Еурофарм Пелистер направија „брејк“ и го добија првото вечно дерби со Вардар 1961 со 23-25 (11-12), во рамките на плеј-офот на Суперлигата во Македонија. Во неверојатна атмосфера во СЦ „Јане Сандански“, со присуство на двете навивачки групи „Комити“ и „Чкембари“, по голема битка на крајот се радуваше гостинот од Битола.

РК Еурофарм Пелистер