БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

РК ЕУРОФАРМ РАБОТНИК во текот на вчерашниот натпревар против Спартак Москва ја имаше својата дебитанска победа во СЕХА лигата каде од негатива 5:10 во првото полувреме го доби крајниот резултат со 34:29. Каков беше пеколот и борбата на нашите ракометари погледајте низ објективот на битолскиот фотограф Димитар Петковски.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here