БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Битолскиот рапер Адриан ЛК кој се занимава подолг период со Рап музика сними ново видео за песната “Панамера”.
Песната е инспирирана од секојдневниот живот и случувања во градот Битола, снимена во студиото на Амазинг Рекордс.
Текстот е на Адриан ЛК а како продуцент и аранжман се погрижи битолскиот рапер Лудиот МЦ. Зад камерите и монтажата застана Дејан Трајчевски Енкоре Медиа Продакшн. Песната носи добра порака со нов и модерен звук сосема различен стил на музика.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here