Во првиот натпревар од второто коло на групата Ц на Лигата на шампионите, македонскиот вицешампион Еурофарм Работник прокоцка +5 по првиот дел и претрпе болен пораз од шведскиот вицешампион Савехоф со 25-24 (10-15).

Повеќе тука на Гол.мк

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here