Црногорскиот ракометар Миодраг Станојевиќ најверојатно ќе биде новото засилување на Пелистер за вториот дел од сезоната. Според црногорските медиуми, ракометарот на Ловќен од Цетиње вчера пристигнал во Битола на преговори со челниците на клубот и деновиве треба да стави потпис на едно и пол годишниот договор со Пелистер.

Станојевиќ ги поминал сите младински селекции на Црна Гора, половина сезона настапувал во Шведска, но најголем белег во неговата кариера имаат настапите за Ловќен каде неколку сезони е еден од најдобрите играчи.

Повеќе на Екипа