БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Новиот Еурофарм Пелистер сезоната ја почна со очекувана победа над Металург, прва за новиот тим и тренерот Жељко Бабиќ. Со водство во текот на сите 60 минути, Еурофарм Пелистер запиша победа изразена со два гола разлика на дерби дуелот на стартот на против Металург на Струшкиот турнир со 24-22 (15-12).

Со многу тактичко надмудрување, на крајот се радуваа ракометарите од Битола.

Кушан со пет гола, Маџовски, Мандалиниќ, Стјепановиќ и Костески постигнаа по три кај победничката екипа. во сотавот на Металург се истакнаа, Канкараш, Серафимов и Потиќ кои запишаа по четири гола. 🍀

РК ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here