БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Следува период на многу студено време повремено со умерен до засилен северен ветер. Во деновите од викендот ќе биде облачно со врнежи од снег, пообилни во југозападните делови. Насекаде ќе се формира снежна покривка, а на планините таа ќе се зголеми.

Во југозападните делови снежната покривка понекаде ќе надмине и 20 сантиметри снег.

Утринските температурите ќе ќе бидат особено ниски од почетокот на наредната седмица и понекаде ќе се спуштаат и под -15 степени.

Дневните температури само понекаде ќе се искачуваат до некој степен над нулата.

Ухмр

Фото насловна Гордана Аџиева-Михајловска

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here