БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Денеска од страна на младата ракометарка на РК Винда (Пелистер) од Битола, Марија Кузмановска (13),

Марија Кузмановска

за нејзината пријателка- грузиската репрезентативка Тинико Китесашвили,

Тинико Китесашвили

беа собрани парични средства кои се уплатија на сметка за помош во борбата со нејзината тешка болест.

Хуманоста не познава граници, овој пат од Битола до Грузија благодарение на младата битолска ракометарка и нејзините хумани пријатели од Битола.
Браво за Марија.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here