Попладне во рамките на Осмото коло на Лигата на шампионите, ракометарите на Еурофарм Работник во Битола им сервираа слатка одмазда за поразот во Шведска и со 32-31 го совладаа шведскиот шампион Савехоф. Овај меч беше решен во финишот со самиот звук на сирената, откако Радовиќ во пад постигна погодок за Работник .

Алушовски за овој дуел по подолг период можеше да смета на кружниот напаѓач Никола Маркоски, а во ростерот се врати и Марин Вегар, кој имаше проблеми со коленото.

Браво РК Еурофарм Работник 👏👏👏

Извор 24 Ракомет