Под влијание на висок воздушен притисок и на релативно стабилна, суво и топла воздушна маса од југ, односно од северните предели на Африка времето во текот на оваа недела ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец.
Температури во Битола и битолско до околу 32 степени, сончево со мала до умерена локална облачност, во четврток има услови локално за краткотраен дожд и грмежи.

УВ ИНДЕКСОТ ЌЕ ИМА ВИСОКА ДО МНОГУ ВИСОКА ВРЕДНОСТ И ЌЕ ИЗНЕСУВА КОЕФИЦИЕНТ НЕКАДЕ ОД 8 ДО 9 ПА ЗАТОА ВНИМАНИЕ.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба – СЛАВЧО ПОПОСКИ!