БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Клаудија Кардинале ќе биде ѕвездата на овогодинешното издание на интернационален фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“.

Под слоганот „Симнуваме капа“ (Hats off), од 22-ри до 29 септември во Битола организаторите ветуваат дека фестивалот достојно ќе ја презентира неговата функција и со тоа ќе ја промовираат уметноста и културата во најдобро можно светло.

Извор Тера ТВ

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here