Денес на натпреварот од 10-то коло од Првата кошаркарска лига на Македонија, КК Пелистер со висока разлика ја декласира екипата на КК Куманово 2009 со резултат од 88:70. Како најдобри стрелци за КК Пелистер се издвоија Казарновски (16), Цветковски (15), Вранич (13), Мекич (11), Думич (11) постигнати погодоци.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here