Нашиот битолски мотокросист Зоран Каранфиловски Ќаме по четврти пат е шампион на Македонија во класата МХ

Победа во двете возења во класата МX на последната трка од Македонскиот Шампионат во Мотокрос на домашната патека во Смолево и со победи на сите трки ја освоив титулата за 2022 година, четврта по ред за мене.

Голема благодарност до моите спонзори :
НОВОМАТИК
Адмирал Казино
Астра Казино
ФОД Дооел Новаци
Конти Хидропласт.

Благодарност до мојот клуб Мото Клуб Мотори и Здружение на моторциклисти Ѓорги Стефановски Битола. Да се заблагодарам и на моите подржувачи: Хардкоре Шоп Мк,
Јоцо Солутион – Сервис и
Стикери.мк
Поздрав до моите фанови и сите кои ме поддрзуваа за да го остварам овај успех…напиша Ќаме на неговиот официјален профил.