Натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер и Нексе ќе се игра на 5 април (вторник) со почеток од 18:45 часот. Нашиот тим е со негатива од 3 разлика на првиот натпревар во Нашице каде резултатот беше 29-26 за домашниот тим. Затоа и верната публика треба да настапи на терен, за што не се сомневаме воопшто.