Повеќе од 2.000 гледачи во спортската сала „Боро Чурлевски“ се собраа да го следат второто битолско дерби сезонава, во кое на хартија домаќин беше Еурофарм Работник.

По многу перипетии, дуелот заврши без победник 24-24 (10-9) со што лидерот првпат не победи сезонава. Пелистер настапи ослабен, без канетите и повредени Рајчиќ, Иван Димитровски и Митревски, а и Еурофарм не можеше да смета на Никола Марковски и Горан Кузманоски.

Извор ГОЛ.МК. Повеќе ТУКА

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here