БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Во текот на денов облачноста од југозапад малку ќе се зголеми па времето ќе биде умерено облачно со сончеви периоди.
Под влијание на висинскиот циклон ГЛОРИЈА доцна попладне и навечер ќе биде нестабилно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Локално во Битола и битолско процесите можно е да бидат ПОИНТЕНЗИВНИ и застапени во форма на НЕВРЕМЕ проследено со поинтензивен пороен дожд, електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град па поради ваквата ситуација на граѓаните ги советуваме да бидат ВНИМАТЕЛНИ!!!
Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 29 до 36 степени. ГЛОРИЈА ќе се задржи и во следните денови и ќе условува нестабилност, локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер а можно е и локално НЕВРЕМЕ.

И покрај ова ќе продолжи многу мачното, спарно и тешко време.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба – СЛАВЧО ПОПОСКИ!

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here