Фудбалерите на Борец се радуваа на важна победа на гостувањето на стадионот „Под Тумбе Кафе“ кај Пелистер (1-3), во рамките на вонредното 16. коло на Првата македонска фудбалска лига. Велешани ги искористија своите шанси, ги казнија грешките на домаќинот и прокнижија важни три бода во битката за опстанок во ПМФЛ.

Извор и повеќе ГОЛ.МК