Ракометарите на Еурофарм Работник попладнево во рамите на 5-то коло од Б групата на ЕХФ Купот на домашен терен го пречекаа бундеслигашот Хановер.

На полувреме битолскиот тим замина со негатива од седум гола, односно 8:15.

Натпреварот заврши со 12 гола разлика, односно Еурофарм Работник загуби од Хановер со 17:29.