БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Нè очекува тежок натпревар, на секој од нас ни се познати квалитетите на Работнички. За нас секој меч и секој освоен бод е од големо значење. Можеби Работнички е благ фаворит, но со оглед на тоа дека играме пред домашната публика, која секогаш нè бодри, ќе имаме мотив плус и ќе дадем сè од себе за бодовите да останат во Битола. За противникот имаме максимален респект, но Пелистер не се предава така лесно“, ни изјави битолскиот играч за врска.

Натпреварот кој се игра на „Тумбе Кафе“ е закажан за од 14.00 часот, а главен судија ќе биде Стојанов од Штип.

Извор и повеќе на Гол.мк


Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here