De-Lo Higiena од Битола е веќе докажан долгогодишен лидер во областа на хигиената а сега не изненадува со нешто ново –

ПРОФЕСИОНАЛЕН СЕРВИС ЗА ХЕМИСКО И ВОДЕНО ПЕРЕЊЕ

Зошто да ги одбереме нив?
Затоа што со нив нашиот живот ќе стане поедноставен и ќе ни овозможат повеќе слободно време, бидејќи се професионалци во перење и пеглање, во тек со најновите светски технологии, методи за чистење и решенија за справување со дамки или деликатни ткаенини и тоа по НАЈПОВОЛНИ ЦЕНИ!!!

Значи комплетно добивате

  • Перење
  • Сушење
  • Пеглање.

Актуелно за овај период од годината: Корисни совети за одржување на Вашите зимски јакни и капути

Со доаѓањето на есента и постудените денови, една од задачите што не чека е преуредување на гардеробите. Ако веќе не сте го направиле тоа, време е да ги замените летните фустани или кратките маички на вашите полици со топли шалови, џемпери, волнени палта и други зимски парчиња.
Сите знаеме дека купувањето зимска облека е прилично скапа инвестиција и дека очекуваме квалитетното зимско палто или јакна од пердуви да трае барем неколку сезони, а истите треба да се перат најмалку еднаш годишно. Токму затоа за нивното одржување не се потребни експерименти, кои ќе ги направат неупотребливи, туку напротив професионален пристап во нивната нега.

Палта, јакни и сите други „зимски“ парчиња облека и текстил и нивните слоеви деликатни материјали, како што се волна, крзно, влакна од камила и сл., се препорачува да се однесат на хемиско чистење и тоа е единствениот начин да се зачува ткаенината и да се обезбеди долговечност на облеката, како и да се отстранат евентуални молци и паразити кои може да “живеат” во нив.

Пердувите, како и синтетиката, исто така бараат посебна грижа, благи детергенти, двојно повеќе плакнења и се препорачува да не се користи омекнувач.
Ние, секако, ќе додадеме дека е подобро да се спречи отколку да се лечи и наместо нервозно да чекате машината за перење да ја заврши програмата за перење за да го видите “резултатот”.

Затоа ДЕ-ЛО ХИГИЕНА се тука заедно со нивниот стручен тим на кои ќе му оставите да го сторат тоа за вас, а со тоа ќе заштедите време, труд, а и пари, и при тоа да добиете најдобра услуга.
Најдоброто решение е перењето на Вашата омилена облека да му го препуштите на професионалци.

Бесплатна достава за сума над 1000 денари.

За сума под 1000 денари се наплаќа достава 100 денари.

☎️ Инфо на 047/ 220-194

ДЕ-ЛО ХИГИЕНА БИТОЛА, НАСЕЛБА ДОВЛЕЏИК ВЕДНАШ ПОСЛЕ МОСТОТ.

Приемни пунктови:
➡️ НОВ ПАЗАР, Шнајдерски услуги РЕМ МОДА (до рибарницата).
➡️ ШЕХЕРЕЗАДА, Бутик 100% COTTON (до Церера)
➡️ КАМЕН МОСТ, Бутик КОНСТАНТИНО
➡️ПРИЛЕП, Бутик ОРЕОЛ (во чаршијата карши џамијата)

ПОВЕЛЕТЕ И УВЕРЕТЕ СЕ ВО КВАЛИТЕТОТ НА НАШИТЕ УСЛУГИ !!!