15.4 C
Bitola
Sunday, August 9, 2020

Снег и сибирски температури до -15 како најава за почетокот на...

До крајот на денот времето во државата ќе биде променливо облачно со сончеви периоди кои локално ќе бидат и долги, во текот на ноќта...

Најава за снег над Битола!

Дневна доза временска прогноза

Бидете претпазливи: Можен е силен ветер во текот на ноќта

Под влијание на студен бран од север попладнево како и во текот на претстојната ноќ ќе дува засилен, повремено и локално СИЛЕН ветер од...

Најнова временска анализа: Убавото време продолжува

Под влијание на релативно висок воздушен притисок, поточно Антициклон кој е стациониран над североисточна Европа, и во текот на следниот период ќе условува релативно...

Ела ќе дом...