11.5 C
Bitola
Friday, October 30, 2020
Дома Дневна доза временска прогноза

Дневна доза временска прогноза

Какво ќе биде времето денес? Понеделничка временска анализа!

Во текот на денешниот понеделнички ден под влијание на циклонот ФЛОРИЈАН во текот на претпладнево ќе имаме умерено облачно време со сончеви периоди, топло...

Влажен снег почна да ја покрива Битола! Каква ќе биде временската...

Оваа ноќ поради најавениот моќен студен фронт од север следува нагла и многу брза промена на временската состојба која ќе биде проследена со врнежи...

Временска анализа: Убавото време продолжува!

Во текот на следните денови под влијание на висок воздушен притисок и на стабилна и сува воздушна маса времето во Битола и битолско, како...

Како ќе биде денес? Флоријан не се предава!

Продолжува периодот на нестабилно време кое го условува циклонот ФЛОРИЈАН. Особено локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе...

Најнова временска прогноза: Прекрасни вести за оваа недела!

Во текот на следните денови територијата на нашата држава ќе биде под влијание на значително потопла воздушна маса која продира од југ и истата...

Ела ќе дом...

.
.

до 30% ПОПУСТ

на сите 100% Ranforce памучни постелнини
повеќе
close-link