6.7 C
Bitola
Monday, April 12, 2021

бабам Битола

…се за Битола

Тренерот Темелковски за саботниот дуел во салата Младост

Македонскиот претставник во осминафиналето на Челинџ Купот, битолски Еурофарм Работник веќе три недели се подготвува за саботниот дуел со Филинген Берген од Норвешка. Темелковски...

Еурофарм Работник со победата над Пролет ’62 ја бетонира втората позиција...

Екипата на Еурофарм Работник го потврди својот историски успех, втората позиција во домашниот шампионат и пласманот во регионалната СЕХА лига. Повеќе ТУКА

Кромберг и Шуберт со привремена канцеларија на Широк Сокак

„Поради сѐ поголемата заинтересираност и големиот број на прашања кои стигнуваат до компанијата КРОМБЕРГ & ШУБЕРТ МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Битола, истата одлучи да отвори своја...

Започна Првата боксерска лига со преку 3.000 луѓе на првото коло...

Околу 3.000 љубители на боксот во спортската сала „Младост“ во Битола присуствуваа на новиот почеток на лигашкиот систем на македонскиот бокс. Двочасовните борби понудија...

Ела ќе дом...