11.7 C
Bitola
Tuesday, March 2, 2021

бабам Битола

…се за Битола

Вознемирувачко видео: Судир на два даунхил бајкери на Пелистер

Да се надеваме дека поминаа без некои посериозни повреди... Внимавајте дечки! https://youtu.be/9Bu7uD7G78c

Во второто битолско дерби Работник го совлада Пелистер со 31-25

Во второто битолско дерби во плеј-офот на Суперлигата екипата на Еурофарм Работник запиша нова убедлива победа над градскиот ривал Пелистер со 25-31 (9-16). Најдобри стрелци...

Пуштена во употреба реконструираната фонтана пред Јени Џамија

Пуштена во употреба реконструираната фонтана пред Јени џамија во центарот на Битола. Фотографии Тера ТВ и Апла.мк

Ноќно скијање на патеките кај Нижеполе (галерија)

Денес започна скијачката сезона на ски патеките кај с.Нижеполе. Покана до сите и за утрешното промотивно скијање. Нека е аирлија.  Фотографии од ЈП Стрежево

Битолски чалгаџии (видео)

Чалгии во дворот ​на црквата св.Богородица с.Трново, во битолска куќа, на средината на Гинимаале... https://youtu.be/Ru8XYJiGk0I Од архивата на МТВ сигурно далечните '60ти

Ела ќе дом...