CACATUA TOP 20
(Презентирано од Cacatua Urban Look)
Ова е официјална топ листа на 106-ка на 20-те највртени најслушани и најбарани хитови. Најстарата радиска емисија и најстарата радиска неделна топ листа во земјата! Топ листата е во продукција на Милан Ризвановиќ, кој и ја води. Премиерно се емитува во сабота со старт во 19:00 часот кај нас, а потоа и на повеќе македонски радио станици.

Еве го последното издание:

1.574. издание, емитувано на 18. мај 2024:

20. ROLE MODEL – DEEPLY STILL IN LOVE
19. BBNO$ – LIL’ FREAK
18. PARAMORE – BURNING DOWN THE HOUSE
17. PVRIS – OIL & WATER
16. NIA SMITH – GIVE UP THE FEAR
15. THE CHAINSMOKERS F. ELIO – BAD ADVICE
14. BELLAH MAE – 2053
13. INNA – ENFERMA
12. SHABOOZEY – A BAR SONG (TIPSY)
11. J. REY SOUL, DJ YOUCEF & WILL.I.AM – IT’S SATURDAY
10. TOMMY RICHMAN – MILLION DOLLAR BABY
09. ARTEMAS – I LIKE THE WAY YOU KISS ME
08. JACK SAVORETTI & NATALIE IMBRUGLIA – ULTIME PAROLE
07. LOREEN – FOREVER
06. CHEAT CODES & GALANTIS F. DE LA GHETTO & JASON DERULO – MORNING SEX
05. FELIX JAEHN F. JASMINE THOMPSON – WITHOUT YOU
04. BILLIE EILISH – LUNCH
03. AVA MAX – MY OH MY
02. SABRINA CARPENTER – ESPRESSO
01. HOZIER – TOO SWEET
(Втора недела на врвот)

Новитети за оваа недела:
ROLE MODEL – DEEPLY STILL IN LOVE
NIA SMITH – GIVE UP THE FEAR
BILLIE EILISH – LUNCH
FELIX JAEHN F. JASMINE THOMPSON – WITHOUT YOU
LOREEN – FOREVER

СЛУШАЈ ЈА ТОП ЛИСТАТА СЕГА!

Доколку сакате и вашите фаворити да најдат место меѓу врвните 20 на 106-ка, гласајте на [email protected]! Гласајте за било која песна без разлика дали ја има на топ листата или не. Mожете претходно да ја разгледате плеј листата на 106ка, и од неа да одберете песна (или повеќе) за која мислите дека треба да ја има на Cacatua Top 20