CACATUA TOP 20
(Презентирано од Cacatua Urban Look)
Ова е официјална топ листа на 106-ка на 20-те највртени најслушани и најбарани хитови. Најстарата радиска емисија и најстарата радиска неделна топ листа во земјата! Топ листата е во продукција на Милан Ризвановиќ, кој и ја води. Премиерно се емитува во сабота со старт во 19:00 часот кај нас, а потоа и на повеќе македонски радио станици. Еве го последното издание:

1.551. издание, емитувано на 09. декември 2023:

20. SHERYL CROW – ALARM CLOCK
19. TATE MCRAE – GREEDY
18. TEDDY SWIMS F. MAREN MORRIS – SOME THINGS I’LL NEVER KNOW
17. BEBE REXHA & FIFA SOUND – IT’S ON
16. MANESKIN – VALENTINE
15. ZARA LARSSON & DAVID GUETTA – ON MY LOVE
14. JACK HARLOW – LOVIN ON ME
13. DUA LIPA – HOUDINI
12. KANYE WEST & TY DOLLA $IGN F. BUMP J – VULTURES
11. DIPLO & MAREN MORRIS – 42
10. THE KNOCKS & SOFI TUKKER – ONE ON ONE
09. KASSI ASHTON – GENIE IN A BOTTLE
08. ZARA LARSSON – MEMORY LANE
07. PINK – ALL OUT OF FIGHT
06. ROBIN SCHULZ F. RITA ORA & TIAGO PZK – I’LL BE THERE
05. DADDY YANKEE – BONITA
04. LOREEN – IS IT LOVE
03. LOST FREQUENCIES – ALL STAND TOGETHER
02. GALANTIS & HANNAH BOLEYN – LITTLE BIT YOURS
01. TELENOVA – LOST IN THE RUSH
(Четврта недела на врвот)

Новитети за оваа недела:
DIPLO & MAREN MORRIS – 42
PINK – ALL OUT OF FIGHT
THE KNOCKS & SOFI TUKKER – ONE ON ONE
BEBE REXHA & FIFA SOUND – IT’S ON

СЛУШАЈ ЈА ТОП ЛИСТАТА СЕГА!

Доколку сакате и вашите фаворити да најдат место меѓу врвните 20 на 106-ка, гласајте на [email protected]! Гласајте за било која песна без разлика дали ја има на топ листата или не. Mожете претходно да ја разгледате плеј листата на 106ка, и од неа да одберете песна (или повеќе) за која мислите дека треба да ја има на Cacatua Top 20