CACATUA TOP 20
(Презентирано од Cacatua Urban Look)
Ова е официјална топ листа на 106-ка на 20-те највртени најслушани и најбарани хитови. Најстарата радиска емисија и најстарата радиска неделна топ листа во земјата! Топ листата е во продукција на Милан Ризвановиќ, кој и ја води. Премиерно се емитува во сабота со старт во 19:00 часот кај нас, а потоа и на повеќе македонски радио станици. Еве го последното издание:

1.548. издание, емитувано на 18. ноември 2023:

20. DEAD POET SOCIETY – RUNNING IN CIRCLES
19. DAVID GUETTA F. AYRA STARR & LIL DURK – BIG FU
18. MANESKIN – VALENTINE
17. EMPRESS OF F. RINA SAWAYAMA – KISS ME
16. JONAS BROTHERS F. BAILEY ZIMMERMAN – STRONG ENOUGH
15. JACK HARLOW – LOVIN ON ME
14. TREVOR HORN, IGGY POP & PHOEBE LUNNY – PERSONAL JESUS
13. TATE MCRAE – GREEDY
12. OFENBACH F. NORMA JEAN MARTINE – OVERDRIVE
11. THE KID LAROI, JUNG KOOK & CENTRAL CEE – TOO MUCH
10. TEDDY SWIMS F. MAREN MORRIS – SOME THINGS I’LL NEVER KNOW
09. SHERYL CROW – ALARM CLOCK
08. WILLY WILLIAM – LIFE IS LIFE (C’EST LA VIE)
07. ZARA LARSSON & DAVID GUETTA – ON MY LOVE
06. DUA LIPA – HOUDINI
05. XYLO – A GIRL LIKE ME SHOULD NEVER BE LEFT ALONE
04. DADDY YANKEE – BONITA
03. LOREEN – IS IT LOVE
02. ROBIN SCHULZ F. RITA ORA & TIAGO PZK – I’LL BE THERE
01. TELENOVA – LOST IN THE RUSH
(Прва недела на врвот)

Новитети за оваа недела:
JACK HARLOW – LOVIN ON ME
MANESKIN – VALENTINE
XYLO – A GIRL LIKE ME SHOULD NEVER BE LEFT ALONE
TEDDY SWIMS F. MAREN MORRIS – SOME THINGS I’LL NEVER KNOW
WILLY WILLIAM – LIFE IS LIFE (C’EST LA VIE)
DEAD POET SOCIETY – RUNNING IN CIRCLES
DADDY YANKEE – BONITA
TREVOR HORN, IGGY POP & PHOEBE LUNNY – PERSONAL JESUS

СЛУШАЈ ЈА ТОП ЛИСТАТА СЕГА!

Доколку сакате и вашите фаворити да најдат место меѓу врвните 20 на 106-ка, гласајте на [email protected]! Гласајте за било која песна без разлика дали ја има на топ листата или не. Mожете претходно да ја разгледате плеј листата на 106ка, и од неа да одберете песна (или повеќе) за која мислите дека треба да ја има на Cacatua Top