CACATUA TOP 20
(Презентирано од Cacatua Urban Look)
Ова е официјална топ листа на 106-ка на 20-те највртени најслушани и најбарани хитови. Најстарата радиска емисија и најстарата радиска неделна топ листа во земјата! Топ листата е во продукција на Милан Ризвановиќ, кој и ја води. Премиерно се емитува во сабота со старт во 19:00 часот кај нас, а потоа и на повеќе македонски радио станици. Еве го последното издание:

1.528. издание, емитувано на 01. јули 2023:

20. STEFFLON DON – MOVE IT
19. KYLIE MINOGUE – PADAM PADAM
18. ONEREPUBLIC – RUNAWAY
17. DAYA – JULIENE
16. ANGELINA JORDAN – LOVE DON’T LET ME GO
15. DAVID KUSHNER – DAYLIGHT
14. SHAKIRA & MANUEL TURIZO – COPA VACIA
13. DON DIABLO – STOP LOVING YOU
12. YUNGBLUD – LOWLIFE
11. BAILEY ZIMMERMAN, DERMOT KENNEDY & YOUNGBOY NEVER BROKE AGAIN – WON’T BACK DOWN
10. FALL OUT BOY – WE DIDN’T START THE FIRE
09. JASON DERULO – SLOW LOW
08. THE MAINE – BLAME
07. OLIVIA RODRIGO – VAMPIRE
06. FLYNN – FIRE IN THE STORM
05. METRO BOOMIN, A$AP ROCKY & ROISEE – AM I DREAMING
04. X AMBASSADORS, TEDDY SWIMS, JAC ROSS – HAPPY PEOPLE
03. TIESTO F. JAMES ‘YAMI’ BELL – YESTERDAY
02. FLO RIDA – DO SI DO
01. ANNE-MARIE F. SHANIA TWAIN – UNHEALTHY
(Трета недела на врвот)

Новитети за оваа недела:
DAYA – JULIENE
OLIVIA RODRIGO – VAMPIRE
SHAKIRA & MANUEL TURIZO – COPA VACIA
FALL OUT BOY – WE DIDN’T START THE FIRE

СЛУШАЈ ЈА ТОП ЛИСТАТА СЕГА!

Доколку сакате и вашите фаворити да најдат место меѓу врвните 20 на 106-ка, гласајте на [email protected]! Гласајте за било која песна без разлика дали ја има на топ листата или не. Mожете претходно да ја разгледате плеј листата на 106ка, и од неа да одберете песна (или повеќе) за која мислите дека треба да ја има на Cacatua Top 20.