БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Денес во просториите на РФМ беше одржана ждрепката за следната сезона 2018/19, а повторно уште на стартот следи битолски дерби и дуел меѓу Пелистер и Еурофарм Работник.

Прво коло:

Пелистер – Еурофарм Работник

Бутел – Прилеп

Борец – Струга

Вардар Јуниор – Радовиш

Пролет – Охрид

Првото коло ќе се одигра на 15 или 16 септември, a титулата ја брани Вардар.

Извор РК Еурофарм Работник фан страна

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here