БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Битолчанецот Никола Митревски го одбрани последниот шут на Турската репрезентација и ја сочува победата на Македонија која со овој триумф и обезбеди пласман на Европското првенство во 2020 година кое ќе се игра во три земји.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here