БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Одбраната на цепелинот од РК Пик Сегед (PICK SZEGED) на битолчанецот Никола Митревски е прогласена за најдобра на колото на Лигата на Шампиони.

Со вкупно 15 одбрани беше прогласен за играч на натпреварот и ги брани боите на Порто.

Погледнете ги одбраните

Фото и видео Фан страна на РК Порто

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here