Битола го одбележа патрониот празник Преподобен Нектариј Битолски.

Денешното празнување започна со Литургија во црквата Свети Великомаченик Димитриј, а потоа и Литија низ улиците на Битола.

Извор Тера ТВ

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here