24 C
Bitola
Wednesday, July 8, 2020
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

4252 POSTS 9 коментари

Чкембарите се вратија в сала за Пелистер (фото)

Навивачката група на Пелистер, популарните „Чкембари“ се вратија в сала да му помогнат на својот миленик во дербито со Еурофарм Работник. "Зелено-белите“ се борат за...

Првиот битолски спинер (видео)

Денес го добивме и првиот битолски фидџет спинер. Ајде аирлија, направете си го сами дома и subscribe на YouTube каналот на Дејан Киревски! https://youtu.be/wtuplYpty9g    

Дали знаете дека?!

...пред 90 години во Битола се играло шах со живи фигури... (видео) https://youtu.be/Nj_bWXhvO2M

25ти Мај  Денот на младоста

За оние што не знаат - Денот на младоста беше празник со кој се славеше 25 Мај - роденденот на Тито. На тој ден...

Како сами да направите стапица за глувци?

Погледнете како сами во домашни услови да направите стапица за глувци. Видео и идеја од битолчанецот Дејан Киревски. Subscribe на неговиот YouTube канал... https://youtu.be/TlWK39dgY1U

Свечено отворен Малиот битолски Монмартр

Со спектакуларен огномет и голем број гости од различни држави низ светот, вљубеници во уметноста беше отворено 36 тото издание на малиот битолски Монмартр. Оваа година пристигнале 10.000 цртежи од 32 земји....

Новите фитнес справи во Градскиот парк во Битола (галерија)

Следејќи ги новите светски трендови во Градскиот парк во Битола, во близина на "Ќумурното" игралиште со посредство на Агенцијата за млади и спорт на...

Објектот на ОУ Кирил и Методиј во Битола

  Објектот каде се наоѓа ОУ Кирил и Методиј заедно со црквата св.Богородица во Битола се на место кое е подарено од големиот добротвор на...

Дали Џепането има форма на крст како што е наведено во...

Проценете сами од фотографијата на "тетребот" на нашите другарчиња.  Извор Тетреб Продукција