24 C
Bitola
Wednesday, July 15, 2020
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

4260 POSTS 9 коментари

Легендарното ток шоу на Паљото со Свежио

Паљо ток шоу на 11.05.2014 г.  Тера ТВ https://youtu.be/7Zzv1rJzI7k

Како Касандра и Ранду беа пречекани од битолчани? (ФОТО-ГАЛЕРИЈА)

Серијата која ги празнеше битолските улици и која пред време ги затвораше локалните продавници. Пред околу дваесетина години по покана од тогашната локална управа...

Битолчанецот Крис Петровски е новата успешна холивудска ѕвезда

Крис Петровски е името за кое најверојатно допрва многу ќе слушаме. 26-годишниот битолчанец е на добар пат да стане успешна холивудска ѕвезда. Талентираниот битолчанец моментално...

Во Битола промовирано второто издание на книгата “Речник на правни поими”

Во салата на Универзитетската библиотека „Св. Климент Охридски“ – Битола, (27.09.2017год.) се оддржа промоцијата на второто издание на книгата ,,Речник на правни поими”. На промоцијата...

Како некогаш изгледаше битолската градска соба? (ГАЛЕРИЈА)

Од поставката изложена во Музеј Битола која можете да ја посетите секој работен ден. Им благодариме!

Битолчани меѓу првите шверцери на дрога во Југославија (архива)

Од архивата на "Битолски весник" далечните 70'ти

Како изгледаше оглас во весник од 1900 г. за познат битолски...

Хотелот Белград се наоѓаше на самиот Широк Сокак лево од куќата каде што живееше Манаки...

Битола во минатото (екслузивно видео)

Бабам Битола, Битола стари фотографии, Градот на Конзулите и Тера ТВ денес со екслузивно видео од Битола во минатото и тоа во почетокот од...

(ВИДЕО) Како пукаше играта на фонтаната кај Јени џамија?

Ќе мора да се стрпат туристите некое време 😊😊😊 https://youtu.be/fwobHuU6JqA