-0.3 C
Bitola
Friday, February 21, 2020
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

3816 POSTS 9 коментари

Кратко интервју со битолчанецот, голман од Ракометната репрезентација на Македонија

​Никола Митревски роден 03.10.1985 г. во Битола. Играл за Пелистер, Вардар, Металург, Бенфика и сега е голман во Македонската ракометна...  Б.Б. Какво е чуството да...

Снег,сонце и чист воздух

Снег, сонце и чист воздух добитна комбинација за убаво да се помини овај ладен и замаглен Јануарски ден.Чајче или кафе во Молика за крај...

Некогашното црквиче св.Јован кај Стара болница

​Денеска е Собор на св.Јован Крстител. Именден на Јовановци, Јове, Јовче, Јовица, Јованка. Напомош да е и за многу години. Со името на св.Јован...

Кратко интервју со битолчанецот кој “гини” за сите нас, Стефан Дрогришки...

​Кратко интервју со Стефан Дрогришки. Битолчанец во ракометната репрезентација на Македонија.Роден на 09.09.1994 г.(22 години) во Битола. Б.Б.Какво е чувството да си дел од едно...

Заедно со битолските навивачи на натпреварот со Исланд (видео)

    Погледнете какво е чувството да сте во живо заедно со битолчани и другите навивачи од Македонија на утакмицата со Исланд која се игра сега...

Битолчанец го фати крстот и во Рокдејл, Сиднеј

​За време на денешниот празник  Бoгoјaвление - Вoдици, вo хрaмoт "Св. Петкa" вo Рoкдејл, Сиднеј, беше oтслуженa светa aрхиерејскa Литургија, нa кoјa чинoнaчaлствувaше Негoвoтo...

Водици денес, св.Димитрија Битола (видео)

Бог се јави, за многу години.... Видео и голема благодарност до Зоран Илиевски

Најголемиот битолски алпинист

Вечни се оние кои го направиле тоа што никој друг не го направил...За сите нас!

Баба планина и врвот Пелистер

​Баба Планина се наоѓа во југозападниот дел на Република Македонија, лоцирана неколку километри западно од Битола. Често се нарекува и Пелистер,  иако тоа е...

Битолчани во првите редови

Битолчани во првите редови несебично ја даваат својата поддршка и бодрење за ракометната екипа на Македонија во нејзиниот трет натпревар против Словенија за време...