24 C
Bitola
Wednesday, July 15, 2020
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

4260 POSTS 9 коментари

(Видео) Extreme bike на Копанки. Погледнете како профи се вози точак...

Extreme bike на Копанки. Размрдајте го адреналинот во вас. Погледнете го видеото! Don't try this at home! Респект! https://www.facebook.com/Pelister-Downhill-Cup-190278107685494/ https://youtu.be/lZwLIPaKuJc

Направете сами: Правење на пуканки со свеќа

 by Mr.DK DIY  It's PopCorn Time !! Интересно видео за правење пуканки со свеќа !! Доколку ви се допаѓа Стиснете Like Share and SUBSCRIBE !!! https://youtu.be/5luqhpStv8U

Големи битолчанки: Калипсо Налча

Битолчанката Калипсо Налча била прва жена диригент на Балканот. Родена е 1915 г. во Битола.  Калипсо Налча беше, во прв ред, пијанистка која стручно се...

Да ја поздравиме Џина и добрите луѓе-нејзини спасители!

Се чувствував како камен, да, баш така. Иако се во мене беше живо и разиграно. Со текот на времето сосема се здрвив, едноставно, чувството...

5000 честитки за 5000 вработени

Несекојдневно видео кое го изработија преставници од најголемиот работодавец во битолскиот регион, за најголемата инвестиција во близина на Битола. Кромберг и Шуберт од срце...

Најбезбедно паркирање во Битола

Најбезбедно паркирање во Битола, против секаков вид на крадци и арамии... Фото Гордана А.Михајловска

Битолчанки во 19 век ала парижанки

Фустани по европска мода со шлеп здолништа изработени од свила, атлас, кадифе, со чипка, тантела се носеле од Париз, Виена  или Солун за поимашливите...

30 години кафе бар Џуниор

Викендов забавата во кафе бар Порта џез, беше потсетување на една младост, потсетување на едно време, силна приказна за еден посебен град со авангардни...

Битола во минатото

Бабам Битола, Битола стари фотографии, Градот на Конзулите и Тера ТВ секој понеделник со сите вас и фотографиите од Битола во минатото. А како...

Малце добрина за Детското одделение во Битола

2017 година беше среќна година за Никола и јас. Додека ние уживавме во планирањето на нашата свадба, нашите најблиски пријатели се соочија со многу...