10.6 C
Bitola
Friday, June 5, 2020
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

4167 POSTS 9 коментари

Конечно убави вести: Во Битола ќе се гради најголемиот аеродром

Првите луѓе во власта заедно со инвеститорот од Северна Кореја Ку Ми Ли, денеска удрија камен темелник близу веќе изградениот автопат Ресен- Битола, каде...

18 Ноември Денот на формирањето на Егејската бригада

На 18 ноември 1944 година, во Битола е формирана Првата народноослободителна ударна бригада од Егејска Македонија, попозната како Егејска бригада. По тој повод, пред...

Битола мој роден град, филмот за Ајри Демировски

Целосната верзија од филмот за Ајри Демировски, Битола мој роден крај сниман од ЕСР Продукција од Турција. Доколку некој од вас сте во можност...

Шо прај Чак Норис во Битола?

То шо ќе му речат битолчани 😊😊😊

Шахти (хумористичен текст)

Виктор А.К.А. Башлак, Шахти !!! Покрај то шо луѓето во Битола се ко в шахта пикнати со борџој по банки, по роднини, по пријатели, сакам...

Големи битолчанки: Ратка Чоревска

Доајенот на македонското актерство Ратка Чоревска беше дел од многу театарски ансамбли во Македонија, со својата актерска моќ имавме можност и чест да ја...

Покана до сите студенти во Битола

ИАЕСТЕ ЛК Битола Ве поканува сите студенти на одбележувањето на Меѓународниот ден на студентите, што го организираат на 16.11.2017 (Четврток) во Малата сала на Центар...

(Видео) Extreme bike на Копанки. Погледнете како профи се вози точак...

Extreme bike на Копанки. Размрдајте го адреналинот во вас. Погледнете го видеото! Don't try this at home! Респект! https://www.facebook.com/Pelister-Downhill-Cup-190278107685494/ https://youtu.be/lZwLIPaKuJc

Направете сами: Правење на пуканки со свеќа

 by Mr.DK DIY  It's PopCorn Time !! Интересно видео за правење пуканки со свеќа !! Доколку ви се допаѓа Стиснете Like Share and SUBSCRIBE !!! https://youtu.be/5luqhpStv8U

Големи битолчанки: Калипсо Налча

Битолчанката Калипсо Налча била прва жена диригент на Балканот. Родена е 1915 г. во Битола.  Калипсо Налча беше, во прв ред, пијанистка која стручно се...