24.2 C
Bitola
Saturday, September 23, 2023
Битола 075 224722 075 445740 Ресен 075 445426 Охрид 075 283156 Струга 075 283126 Прилеп 075 224774
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

7189 POSTS 8 коментари

ТЕМЈАНУШКА

Мојата Битола

Тој и таа

Мојата Битола

Ѝ ГО УБИЈА КУЧЕТО, Ѝ ЈА УБИЈА ПОСЛЕДНАТА НАДЕЖ ЗА ЖИВОТ...

Потресен статус на старицата која ја расплака цела Битола вчера. Баба Бранка го изгуби нејзиниот најдобар пријател, миленик на сите, кој го сакаше како...

Пуштени во продажба на поединечните билети за првиот натпревар од Лигата...

РК Еурофарм Пелистер в понеделник во 14:00 часот напладне започнува со продажба на поединечните билети за првиот натпревар од Лигата на шампионите за сезоната...

На денешен ден 12 септември 1942 година, кај селото Болно, Ресенско,...

На денешен ден 12 септември 1942 година, кај селото Болно, Ресенско, во борба против бугарската војска и полиција се самоубил Херојот Стефан Стив Наумов,...

Ела ќе дом...