7.2 C
Bitola
Saturday, May 30, 2020
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

4150 POSTS 9 коментари

(Видео) Вест која нé израдува сите битолчани: Пелистер во финале!

Пелистер е противник на Шкендија во финалето на Купот на Македонија во фудбал на 9 мај. По драматичен натпревар на „Кукуш“ во Турново ја...

Битолската Тера телевизија прославува 25 години постоење

ТЕРА телевизија е една од првите приватни комерцијални ТВ станици во Република Македонија. Започна со емитување на сопствена програма на 07 Април 1993 година....

Ден во туѓина

ГЛЕДАМ ТУКА, ГЛЕДАМ ТАМУ СЀ Е ЧИСТО, СЀ Е НОВО ИЗМИСЛЕНО, ТАМУ СТАРО ИЗМОРЕНО И ИСТРОШЕНО. ВЕЛАТ СПОРЕДБА НЕМА НО СЕПАК ИМА КОЛКУ ТОЛКУ, ПОМИСЛИВ. ЕДЕН ГРАД ,ЕДЕН ЧОВЕК, МИЛИОНИ...

Битола во минатото

Бабам Битола, Битола стари фотографии, Градот на Конзулите и Тера ТВ заедно со вас и фотографии од Битола во минатото. По повод Велигденските празници...