18.3 C
Bitola
Monday, March 20, 2023
Битола 075 224722 075 445740 Ресен 075 445426 Охрид 075 283156 Струга 075 283126 Прилеп 075 224774
Дома Автори Posts by Babam Bitola

Babam Bitola

6759 POSTS 9 коментари

ДОАЃААТ ВО БИТОЛА: Тино и Атанас во четвртокот на најновата “Златна...

Со новиот ексклузивен стендап, најпопуларното стендап дуо Тино и Атанас доаѓаат во Битола. Станува збор за нивната најнова стендап комедија со која постојано ги...

Еурофарм и Jamieson со нова пролетна промоција

Оваа пролет продолжуваме со промоција и намелени цени и до 50% на дел од прозводите на Jamieson. Посете ја најблиската Еурофарм аптека и побарајте...

По повод патрониот празник на СОЗУ Кузман Шапкарев отворен е нов...

Денес, по повод патрониот празник на СОЗУ Кузман Шапкарев- земјоделство училиште во присуство на ученици од основните училишта од Битола беше промовиран новиот „Паркот...

Нексе Нашице совладани во клучниот натпревар во рамките на четвртото коло...

Ракометарите на Еурофарм Пелистер го одиграа најдобриот домашен натпревар на меѓународната сцена и со 27-23 го совладаа Нексе Нашице во рамките на четвртото коло...

Ела ќе дом...