БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Познатиот мецосопран светски позната оперска пејачка Ана Синицки со битолско потекло пристигна во Битола. Таа моментално престојува во еден од битолските хотели од каде направи една убава прошетка низ Битола и нѐ поздрави.

“Се чувствувам како дома и Ве очекувам во текот на утрешниот ден (вторник) во 20.30 ч. сите да ме посетите во салата на НУ Музеј и Завод Битола каде заедно ќе настапи со Мери Бојиќ Радојчиќ и ќе Ви приредам прекрасна пијано вечер исполнета со класична и кросовер музика – оперски арии, филмска музика, нумери од мјузикли, наполитански, шпански, руски и англиски песни.

Благодариме Ана!

Повеќе за Ана тука во нејзиното интервју https://www.babambitola.mk/intervju-so-ana-sinicki/

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here