БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Австралискиот борец со битолско потекло, Александар Волкановски ја одбрани титулата и го зачува појасот.

Волкановски водеше тешка борба против Макс Холовеј на УФЦ 251 настанот организиран на Островот во Абу Даби, но на крајот успеа да го совлада.

На стартот на борбата Холовеј доминираше и успеа да ги добие почетните рунди, но Волкановски не се откажуваше и успеа да одолее на нападите на противникот, по што тргна во акција.

Судиите своите гласови ги дадоа за Волкановски, па така Австралиецот со македонско потекло си го зачува појасот.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here