Нашиот млад битолчанец Антонио Дамјановски под спонзорство на Адора Бизнис групацијата од Скопје по 5-ти пат е мото крос шампион на Македонија во класата МХ2 во 2023.

Со убедлива победа минатиот викенд на патеката Орман кај Скопје, триумфирајќи на три трки во државниот шампионат, 16 годишниот Антонио, нашиот најталентиран и најуспешен најмлад мото крос возач, годинашната сезона ја заокружи со уште една шампионска титула во Македонија.

Честитки Петар