БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Изминатиот викенд се возеше втората мотокрос трка од Македонскиот Шампионат во која учествуваше нашиот натпреварувач, Антонио Дамјановски (13) од Битола, кој убедливо го освои првото место во класата МХ85. И покрај тешките услови од дожд и кал тој успеа да победи и да го стигне вториот пласиран натпреварувач со цел круг!

Ние гледаме светла иднина во него кој со својот тренер Михаил Бајовски успеваат многу брзо да напредуваат и во следната сезона да атакуваат за топ 5 на Балканско ниво!

Браво за младиот Антонио, светлата иднина на битолскиот мотоциклизам.

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here