Битолчанецот Никола Митревски, некогашниот голман на РК Еурофарм Пелистер кој сега брани во Порто, со селфи ги почасти неговите фанови битолчани кои поминаа стотици километри и одвоија значаен дел од нивниот буџет и време за да му ја дадат поддршката која е неизоставен дел од секое првенство во ракомет. Така беше и на овај натпревар со Данска од кои бевме поразени со висок резултат од 31-21.

Напред Македонија.

Голема благодарност до Златко Паша и кафе бар Портал.