БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Ристо Димитров – Чурино од Битола ја освои европската титула на ИСФА. Тој синоќа на гала вечерта во Битола во борбата за европската професионална титула на ИСФА со армбар во првата рунда го совлада Амел Шабановиќ од Црна Гора.

Честитки ! 


Извор Тера ТВ 

Повеќе на http://tera.mk/bitolchanetsot-risto-dimitrov-churinot-e-evropski-shampion-vo-mma-na-isfa/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook


Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here