БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Екипата на Еурофарм Пелистер влезе во ритам во Европската лига и ја запиша третата победа во низа во ова натпреварување, откако славеше и во второто соочување со Татабања за само два дена.

По вчерашните 21-19, вечерва, македонскиот вицешампион долго време бркаше негатива, но ги дочека своите минути и по вистинска драма славеше со 21-24 (11-9), со што ги сочува шансите за пласман во елиминационата фаза. Повторно главни ѕвезди во домашниот состав беа Стипе Мандалиниќ, кој реализира девет пати, додека на голот фантастичен беше Хендави со девет интервенции.

Извор и повеќе на ГОЛ.МК

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here