БИТОЛА, ул.Рузвелтова бр.18 тел.075 22 47 22, Нов пазар 075 44 57 40

Оваа сабота во 17.00 часот на „Опел арената“ во Мајнц, Германија ќе биде одигран натпревар во чест на битолчанецот Николче Новески, кој го организира клубот каде тој една деценија настапуваше, Мајнц 05.

На натпреварот ќе учествуваат и Кариус, Мохамед Зидан, Полански, скоро сите соиграчи кои низ годините ја делеа соблекувалната заедно со него. Со почит Николче!

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here