Македонскиот репрезентативец, битолчанецот Филип Кузмановски имаше одличен старт во германскиот бундеслигаш Магдебург и на првиот натпревар со погодок во самиот финиш успеа да донесе триумф за својот нов тим.

На турнирот „Мегавудсток“, Магдебург играше дерби-дуел со Лајпциг, кој се играше во формат две полувремиња по 20 минути. Натпреварот заврши со резултат 14-13 (7-6), а Кузмановски го постигна победничкиот гол во самиот финиш на мечот.

Повеќе тука на Гол.мк

Врати порака

Please enter your comment!
Please enter your name here